s finančním přispěním statutárního města Ostravy

PROJEKT STODOLNÍ

ONI PŘICHÁZEJÍ NA STODOLNÍ

spolufinancováno z dotace SMO z oblasti kultury „KULTURNÍ STODOLNÍ“

Ostravská STODOLNÍ ulice by se měla opět stát místem, na němž potkáte hudebníky, divadelníky, perfomery, prostě umělce všech žánrů. Tomu chtěl napomoci Magistrát města Ostravy.
Primátor města Petr Kajnar uvedl: „Už dlouho si uvědomujeme, že jsme Stodolní něco dlužni. Připravili jsme čtyřleté granty na podporu hudby, malých scén, divadla či poezie, protože je nám jasné, že bez finanční pomoci si to nikdo nemůže dovolit.“

Bílé divadlo představí v roce 2016

Masopust na Stodolní s mottem: Bůh Radegast přichází na Stodolní, ukončený klasickým pochováním basy spatří diváci  jak v plenéru, tak v restauraci Bastila 10. února.

Marat 011 20151127Performanci Ubohý Marat připraví 8. března v 19:30 hodin herci Bílého divadla v restauraci U Peciválů.

V této restauraci 27. dubna proběhne Hrabalovo pábení, plné skečů a bonmotů z Hrabalova díla zvláště pak s pivní tématikou.

Květen
13. 5. 2016 20:00 h Bílé lokomotiva Stodolní ulice, Restaurace Bastila plenér

Červen
17. 6. 2016 20:00 h Oni přicházejí (SIDONIE) Stodolní ulice Bastila plenér

Červenec
20. 7. 2016 20:00 h Hrabalovská pábení v hospodských zahrádkách na Stodolní ulici

 

 

Srpen
19. 8. 2016 20:00 h !!!Šejkspír VŠUDE!!! Stodolní ulice plenér, Restaurace Pecivál

Září
20. 9. 2016 19:30 h V srdci Černého pavouka Stodolní ulice, Restaurace Bernie`s Irish Pub: Hommage à Milan Kozelka, Ubohý Marat

Bílé divadlo uvedlo v roce 2015

V únoru oslavilo Masopust s pochováním basy. V březnu v restauraci U Peciválů uvedlo jednoaktovky Udělat se, Nepovedená premiéra a Voteplouch. V dubnu společně s výstavou zorganizovalo představení Hráz věčnosti na motivy Hrabalových Klubů poezie. Oni přicházejí na Stodolní v květnu. Hledání spravedlivých sehráli v červnu a říjnu.  U Peciválů představili v říjnu Květináče. „Sametoví slepci” oslavili v listopadu výročí sametové revoluce.

Bílé divadlo uvedlo v roce 2014 

V letošním roce se Bílé divadlo představilo v plenéru performancemi MASOPUST, POSLEDNÍ VEČEŘE, HRÁZ VĚČNOSTITADY JE KLÁTIVÝ KLÁTIL, ČERVENÝ KOHOUT LETÍ K NEBI, SCÉNU VE ČTYŘECH a SAMETOVÍ SLEPCI. V předvánočním čase jsme předvedli BETLÉM z českých písní a říkadel, které sebrali Karel Jaromír Erben a Karel Plicka.

Bílé divadlo uvedlo v roce 2013

Bílé divadlo se představilo venkovními představeními BÍLÁ LOKOMOTIVA a SLEPCI. Dále v Sherlock’s Pubu sehrálo vánoční BETLÉM s křestem nové knihy veršů Vladimíra Machka Tady je klátivý klátil.

 Prohlédněte si fotografie z odehraných představení.

 [zooeffect A4CAowbybr2P]

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *